Letectvo

Jednotky letectva mají nejvyšší rychlost ve hře (2x než vozidla a 10x než tanky). Pokud potřebujete rychlou akci, jsou pro ni nejvhodnější jednotky letecké jednotky. Všechny jednotky letectva mají vysokou spotřebu uranu. Musíte počítat spotřebu, pokud chcete používat jednotky letectva pro nájezdy (nízké nebo žádné zisky).

Jednotky

Bitevní vrtulník

Bitevní vrtulník je velmi dobrá jednotka proti pěchotě. Je také dobrou jednotkou pro podporu z důvodu vysoké rychlosti a dobré zbroje a útoku.

Bitevní vrtulník má vyšší zbroj a sílu zbraní než Hammer a je to nejlépe obrněný vrtulník ve hře (vyšší zbroj než scarabeus).
Pokud je budete potřebovat zničit, je nejlepší volbou stíhač nebo černý orel.

Trasportní vrtulník

Trasportní vrtulník je nejrychlejší dopravní jednotka ve hře. Je to nejlepší volba pro zásobování bází.
Je to také nejslabší jednotka ve hře. Trasportní vrtulník není dobrá jednotka pro nájezdy, protože proti ní má obrana velké bonusy.
Někteří hráči ji používají pro druhou vlnu raidů (po ničení obrany).

Sršeň

Pouze TC

Hornet (Sršeň) je velmi jednoduchý vrtulník s minimalistickým designem.
Hlavní výhodou Hornetu je velmi nízká cena a nízká spotřeba. Hornety mohou být vyráběny ve velkém množství ve všech bázích.
Základní rychlost Sršně je vyšší než mají ostatní vrtulníky. Ale zbroj a útok jsou nižší.

Bitevní vrtulník je lepší v každém atributu (kromě spotřeby a rychlosti), ale pokud potřebujete dobrou a rychlou jednotku za nízkou cenu, Hornet/Sršeň je výborná jednotka. TC má malou výhodu na začátku hry díky němu, protože má velmi brzy rychlou první letectkou jednotku (pro první nájezdy).

Scarabeus

Pouze UWA

Scarabeus je nákladní vrtulník vybavený multi-cannonem ze škorpiónu.
Scarabeus je vrtulníkovou alternativou Škorpionu. Má velmi vysoké bonusy.
Scarabeus je vynikající podpůrná jednotka díky vysoké rychlosti a brnění. Pouze 2 jednotky mají bonus proti Scarabeovi (Stíhač a černý orel).

Ale má vysokou výrobní cenu a vysokou spotřebu. Další nevýhodou je skutečnost, že UWA nemá žádný speciální výzkum pro letectvo (narozdíl od TC).

Stíhač

Stíhač je nejrychlejší vojenská jednotka. Je to velmi výkonná jednotka, když ji používáte správně!
Stíhač má také nejvyšší spotřebu ve hře. Velká armáda Stíhačů je velmi nákladná, což může být problém. Vzhledem k spotřebě není Stíhač dobrá jednotka pro nájezdy (nízký zisk).

Pokud je čas hlavním problémem, může být Stíhač řešením. V alianci je vždy dobré mít nějakou stíhací armádu pro nouzové situace.
Stíhač má pouze útočný bonus proti jednotkám letectva. Ale žádná z jednotek ve hře nemá útočný bonus proti stíhači! (pouze 3 jednotky mají toto privilegium - Stíhač, MIG a Sniper).

Bombardér

Bombardér byl vyvinut speciálně k zničení obrany.
Bombardér je velmi rychlý a má vysokou sílu zbraní. Je to jediná standardní jednotka s bonusem na laserovou věž.
Má také bonus na tanky. Takže je to velmi dobrý útočník (nebo podpora) v tankových bojích. Díky vysoké síle zbraní může do tankové armády zasadit tvrdé údery.

Spotřeba bombardéru je velmi vysoká. Není to dobrá jednotka pro nájezdy (nízký zisk). Scorpion má útočný bonus proti bombardéru! (na to se často zapomíná)

Černý orel

Pouze TC

Černý orel je vysokorychlostní obrněný stíhač s nízkou spotřebou.
TC je frakce specializovaná na letecké síly. Použití stíhačů na "normální provoz" je však příliš nákladné (je prakticky nemožné držet a trvale provozovat velkou stíhací armádu). Černý orel je speciální stíhač s nízkou spotřebou.

Černý orel má nižší rychlost a zbroj než Stíhač. Rovněž útočné bonusy Stíhačů jsou vyšší. I samotný stíhač má útočný bonus proti černému orlovi.
Ale kvůli nízké spotřebě můžete mít velkou armádu černých orlů a používat je kdykoliv (stejná situace se stíhači může vést k problémům s nedostatkem uranu).

MIG

Bude přidán
MIG je levnější alternativou stíhače na začátek hry. MIG má nižší rychlost, útok a zbroj než stíhač. Také útočné bonusy stíhače jsou vyšší (s výjimkou proti bombardéru). MIG však má nejvyšší útok proti bombardéru.

Stejně jako u stíhače, žádná jednotka ve hře nemá bonusy na MIG!

Někteří hráči tvrdí, že MIG je příliš slabý a stíhač je lepší (v každém případě). To není tak úplně pravda. MIG má nízkou spotřebu a nízkou stavební cenu a díky tomu můžete postavit a provozovat větší armádu MIGů než stíhaču (za stejnou cenu).
MIG má stejnou rychlost jako bombardér, takže je to dobrá podpora pro bombardér (pokud používáte stíhač, zaplatíte za rychlost, ale využijete ji).

Není-li vaší prioritou vybudovat velkou vzdušnou armádu, ale potřebujete nějaká letadla pro podporu, MIG je perfektní jednotka pro vás.

Dobij svet, postav superzbrane a vybuduj impérium.
Komplexní strategická webová hra s mnoha herními prvky.
Mnou vytvorená (fan projekt) Free-to-play a Free-to-win hra.
Žádné premium funkce ani reklamy. Pouze pro zábavu z hraní.

Conquearth