Superzbraně

Standardní frakce

Superzbraně jsou významný strategický prvek v Conquearth. Každá standardní frakce může stavět dvě superzbraně.
Před použitím je potřeba superzbran nabít (stojí 1M/2M plazmy) a toto nabíjení se zobrazí všem hráčům na serveru. Po nabití lze již zbraň kdykoliv použít a není proti ní obrana.

Iontový kanon

Iontový kanon zničí kryty a zábrany nepřátelské báze. Díky tomu je možno nepřátelskou bázi bez problémů vyfarmit.
Iontový kanon také zničí raketové silo a rakety. Můžete tedy tuto superzbraň použít k obraně (když víte, že na vás někdo chystá raketový útok).

Podprostorový transformátor

Podprostorový tranformátor otevře v bázi subprostorové okno, kterým mohou projít jednotky kamkoliv na světě. Všechny mise z dané báze tak trvají jen 1min a nestojí uran (tedy stojí 1 uran - ve vzorci je dělení tak tam nemuže být 0 :-) ).
Tím umožní tato zbraň UWA okamžitě ve světe zasáhnout! Mouhou tak zdecimovat nepřátele útoky, na které nelze reagovat a nejsou omezeni palivem.

Jaderná bomba

Jediná aktivní superzbraň NF. Jaderná bomba zničí všechnu obranu a stavební továnu (nelze obranu obnovit). Zasažená báze je tak v zásadě vydána na milost. Pokud útok s touto zbraní zkombinujete ještě s normálníma raketama, nemá nepřítel prakticky žádnou šanci se bránit. Tato zbraň se považuje za nejsilnější ve hře (co se ničivého účinku týče).

Jaderný kanon

Pasivní superzbraň NF. Nuke kanon se staví v obraně (jedná se o obranou strukturu a normálně se účastní bitvy). Nuke kanon je nejsilnější obrana ve světě. Její útok zničí každou jednotku a neexistuje proti němu jednotka s útočným bonusem. Chová jako standarní obrana a nenabíjí se (proto se o ní mluví jako o pasivní). Tato zbran dává NF neuvěřitelnou obrannou sílu.

Generátor stínových vln

Generátor stínových vln generuje rušivé vlny, které brání nepřátelům zaměřit bázi a ruší jejich komunikaci. Pokud je báze pod vlivem této zbraně (16h účinek po aktivaci), nelze ji špehovat radarem, zaměřit na ni rakety ani jiné superzbraně.
Navíc příchozí armády jiných hráčů se pohybují 5x pomaleji! Tím je prakticky nemožné na bázi smysluplně zaútočit. TC tak mají unikátní obrannou superzbraň.

EMP kanon

EMP kanon na 24h vyřadí kompletně elektřinu v nepřátelské bázi. Díky tomu přestanou fungovat doly, kasárny, radar, rakotové silo a vybijí se již nabyté superzbraně. Báze je tak v podstatě nepoužitelná.
Dalším důležitým prvkem je, že armáda se nemůže po dobu účinku zbraně hýbat (je vydána na milost rakerám či útokům).

Další

Sonický kanon

Sonický kanon je superzbraň, kterou mohou stavět všechny frakce v dobytelných bázích (ne rebelských). Sonický kanon při své aktivaci vyšle z báze silnou rázovou vlnu, která zasáhne všechny blížící se jednotky a zpomalí je. Tím dává majiteli báze čas na přípravu obrany a také komplikuje plány útočníka, který nemůže armádu rychle stáhnout a přeskupit.

Termální bomba

Termální bomba je superzbraň, kterou mohou stavět všechny frakce ve strategických dobytelných bázích. Termální bomba při dopadu na nepřátelskou bázi zničí sonické dělo a sentinely, které chrání bázi laserovými děli. Díky tomu vyřadí hlavní obranu dobyvatelné báze, kterou pak lze mnohem snadněji dobýt.

Dobij svet, postav superzbrane a vybuduj impérium.
Komplexní strategická webová hra s mnoha herními prvky.
Mnou vytvorená (fan projekt) Free-to-play a Free-to-win hra.
Žádné premium funkce ani reklamy. Pouze pro zábavu z hraní.

Conquearth